Заяви

ПАРМС закликає негайно звільнити Гонтареву

17.10.2016
Валерія Гонтарева

Офіційна заява

Політична партія місцевого самоврядування закликає Президента України та Верховну Раду України негайно вжити усіх правових заходів щодо звільнення із займаної посади голови Національного банку України Валерії Гонтаревої. 

ПАРМС звертається до правоохоронних структур. Ми вимагаємо від Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України відкрити кримінальну справу та розпочати провадження за фактами корупційних злочинів голови НБУ Валерії Гонтаревої, що призвели до руйнування фінансово-банківського сектору економіки, стрімкого знецінення національної валюти, зупинення кредитування реальних секторів економіки, поставили державу під загрозу втрати національного суверенітету.

Партія місцевого самоврядування акцентує увагу на тому, що питання відставки Валерії Гонтаревої та проведення розслідування її діяльності на посаді голови Національного банку України, піднімалося ПАРМС і Коаліцією позапарламентських політичних партій та громадських організацій України ще у червні 2016 року.

Саме у той час, завдяки цілеспрямованим діям Гонтаревої з руйнування банківської системи, в Україні було ліквідовано 78 фінансових установ (майже 40% банківського сектору держави). Українська банківська система втратила понад 435 млрд грн активів, що складає приблизно 22% ВВП. Український народ збіднів втричі. Курс гривні до долара США, по зрівнянню з відповідним періодом 2014 року, зріс понад у 2,5 рази. 

Резолюція ПАРМС і Коаліції позапарламентських політичних партій та громадських організацій України щодо відставки Валерії Гонтаревої була відправлена на адресу Президента України, Верховної ради України та лідерів парламентських фракцій.

Нажаль, заклики Партії місцевого самоврядування України і Коаліції позапарламентських політичних партій та громадських організацій України залишилися або без відповідей, або обмежилися відписками сторонніх посадовців Уряду, які не мають жодних повноважень впливати на роботу голови Національного банку України.

Найяскравішим прикладом такої недбалості стала «відповідь», яка надійшла на нашу адресу 20 липня 2016 року від Міністерства фінансів України за підписом заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ю.Буца.

Зміст відписки Мінфіну зводиться до звичного лозунгу: «Дії Уряду та НБУ направлені на створення фінансової системи, що здатна забезпечувати сталий економічний розвиток». 

На наш погляд, подібні відповіді урядовців можна розцінювати неначе як цинічне знущання над народом України.

Фінансово-банківський сектор, як кровоносна система економіки України, продовжує стрімко деградувати. Дії Нацбанку призвели до подальшого знецінення гривні. В урядовому проекті Державного бюджету України на 2017 рік курс гривні до долара США закладений на рівні 27,2 грн/$. За прогнозами експертів МВФ, насправді, гривня подешевшає до 45,9 грн, що призведе до катастрофічних наслідків в усіх галузях та сферах народного господарства країни. 

Враховуючи вкрай загрозливу ситуацію, в якій опинилася Україна та кожен її громадянин,

Партія місцевого самоврядування України ще раз наполегливо та безкомпромісно вимагає від Президента України та Верховної Ради України:

1.    НЕГАЙНО звільнити  Голову Національного банку України Гонтареву В.О. із займаної посади за непрофесійність та некомпетентність, незабезпечення стабільності грошової одиниці України, знецінення національної валюти,  підрив авторитету банківської системи, руйнації банківського сектору економіки в цілому;

2.    Негайно призначити членів Ради Національного банку України замість тих, що втратили свої повноваження ще 10 вересня 2015 року;

3.    Вжити невідкладних заходів до відновлення довіри до банківської системи та платоспроможності банків, що доведені до межі банкрутства, порушених конституційних прав вкладників цих банків;

4.    Звернутися до Генерального прокурора України щодо невідкладного проведення розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України, зокрема злочинної бездіяльності та недбалості щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України, у тому числі через рефінансування банків-банкрутів, та відсторонення на час розслідування від виконання службових обов’язків Голови Національного банку України Гонтаревої В.О. та її заступників.

В разі подальшого ігнорування нашого звернення Політична партія місцевого самоврядування залишає за собою право на проведення безстрокових акцій протесту в усіх населених пунктах України, та інші правові заходи боротьби проти свавілля діючого керівництва Національного банку України та злочинної бездіяльності вищих керівних органів держави.

Голова правління
Політичної партії місцевого самоврядування
Єфремова-Ладогубець Л.В.